MYVITA BŁONNIK WITALNY BŁONMIX 1000g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: MYVITA
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 25,85 zł

MyVita - Błonnik Błonmix 80% babka płesznik 20%

 

Cierpisz na nieprzyjemny i wstydliwy problem związany z zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego i jelit? Może wydaje Ci się, że problem dotyczy tylko Ciebie, ale mylisz się! Znaczna część społeczeństwa cierpi z powodu zaparć i niewłaściwej perystaltyki jelit, czyli po prostu pracy i ruchu jelit przesuwającego resztki pokarmowe. Tym samym każdego dnia cierpisz z powodu uczucia zmęczenia, ociężałość, dyskomfortu. Zmień to w naturalny i bezpieczny sposób! MyVita - Błonnik Błonmix 80% babka płesznik 20%  to doskonały preparat oparty na bazie wyłącznie naturalnych składników pochodzenia roślinnego, który regularnie stosowany:

  • znacznie poprawia naturalną perystaltykę jelit,
  • sprzyja regularnemu wypróżnianiu i usuwaniu z organizmu toksyn.

Łupiny tych roślin pęcznieją w świetle jelita, zmiękczając treść pokarmową, zwiększając jej objętość i poprawiając konsystencję, dzięki czemu wpływają na właściwy ruch jelit. Zadbaj o swój komfort każdego dnia i dobre samopoczucie! Pomóż sobie w naturalny i prosty sposób!

Błonnik to włókna roślinne nierozpuszczalne i nie trawione w przewodzie pokarmowym. Mają zdolność pęcznienia dzięki czemu są tak doskonałe przy tak wielu dolegliwościach. Błonnik jest ważny w diecie, ponieważ wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów, oczyszcza jelita, usuwa toksyny z organizmu oraz reguluje poziom cukru we krwi. Błonnik odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Obecność błonnika w jelitach wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Dieta bogata w błonnik zalecana jest szczególnie przy chorobach cywilizacyjnych: otyłości, cukrzycy, miażdżycy.

Babka płesznik to jednoroczna roślina zielna z rodziny babkowatych. Pochodzi z terenów śródziemnomorskich w Europie i jest również uprawiana w Polsce.

Nasiona babki płesznik zawierają specjalne substancje, które pęcznieją w jelitach i działają jak środek przeczyszczający wpływając pozytywnie na przemianę materii. Roślina ta wchłania niekorzystne substancje z pożywienia oczyszczając jelita i pomaga w wypróżnianiu. Dodatkową zaletą jest to, iż poprawia pracę jelit, redukuje zaparcia i pomaga w trawieniu. Jest doskonałym źródłem dietetycznego błonnika. Łupinki babki płesznik chłoną wodę wielokrotnie przewyższającą ich objętość tworząc żel, który powoduje przesuwanie masy w jelitach w sposób bardzo skuteczny i delikatny. Zalecany dla osób z problemami jelitowymi.

Babka jajowata to rodzaj zioła którego nasiona zawierają bardzo dużo śluzu - ten pęcznieje w żołądku. Naturalnie występuje w Hiszpanii, na Wyspach Kanaryjskich i w południowo-zachodniej Azji. Uprawiana jest głównie w Indiach, USA i Brazylii.
Śluzy zawarte w jej nasionach i łupinach pęcznieją pod wpływem wody pochłaniając przy tym duże jej ilości. Rozdrobnione nasiona i łupiny pęcznieją dopiero w jelitach.
Mają zastosowanie podczas zaparć i biegunek Podczas zaparć pęczniejące śluzy powiększają masę kałową powodując przesuwanie się jej i udrożnienie jelit. W czasie biegunek nasiona pochłaniają znaczne ilości wody ze stolca zagęszczając go tym samym i zmniejszając tym samym dyskomfort związany z tą dolegliwością.

Zastosowanie Błonnika Witalnego:
-wspomaga zwalczanie nadwagi i otyłości
-pomaga przywrócić optymalny poziom cholesterolu
-usprawnia pracę jelit
-wspomaga odchudzanie
-likwiduje zaparcia
-oczyszcza organizm z resztek pokarmowych
-usuwa toksyny z organizmu
-poprawia samopoczucie, wzrastają siły witalne
-niweluje zmęczenie, apatię i senność
-poprawia koncentrację
-zapobiega efektowi jo-jo
-obniża ryzyko zachorowań na raka, na chorobę wieńcową serca
-oczyszcza wątrobę
-oczyszcza układ trawienny
-obniża ciśnienie krwi
-zmniejsza uczucie głodu
-hamuje nadmierny apetyt
-przywraca równowagę w organizmie

Przeciwskazania:
stany skurczowe lub niedrożność jelit, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, nudności, wymioty, krwawienia odbytu, choroby przełyku i wpustu żołądka, trudna do uregulowania cukrzyca, nadwrażliwość na nasiona babki płesznik.
Interakcje z lekami:
Stosowanie tego preparatu może obniżać wchłanianie innych leków, np. glikozydów nasercowych, pochodnych kumaryn, lub preparatów zawierających minerały lub witaminy. Jeśli taka sytuacja występuje, należy preparat stosować 0,5-1 godziny przed lub po zastosowaniu któregokolwiek z wyżej wymienionych leków. Konieczna może być redukcja dawki stosowanej insuliny.